Nyheter

Leger Uten Grenser stanser arbeidet i Gaza

GAZA: Leger Uten Grenser har stanset alt organisert medisinsk arbeid på Gazastripen som følge av israelske angrep og blokaden, uttaler organisasjonen.

Bombingen og blokaden gjør det umulig å få inn mer medisinsk nødhjelp og lagrene tømmes, står det i en uttalelse fra Leger Uten Grenser.

– Vi driver per nå ingen organiserte medisinske aktiviteter. Noen av våre palestinske ansatte jobber likevel ved sykehus i nord og sør på Gazastripen. Vi prøver å holde kontakten med dem, samtidig som våre internasjonalt ansatte er evakuert til den sørlige delen av Gazastripen, sier lege og feltarbeider Morten Rostrup i Leger Uten Grenser.

LUG krever stans i angrepene mot Gazastripen slik at det medisinske arbeidet kan gjenopptas, uttaler Rostrup.

– Videre krever vi at sivile og helseinstitusjoner på begge sider av konflikten må beskyttes. Sårede og syke må få medisinsk behandling, sier han.

NTB Nyheter

NTB nyheter

Mer fra: Nyheter