Nyheter

KrF har valgt ny fylkesleder i Agder

KRF: Charlotte Beckmann Finnestad skal lede KrFs største fylkeslag.

Charlotte Beckmann Finnestad (46) fra Kristiansand ble valgt til ny fylkesleder i Agder KrF under fylkesårsmøtet lørdag.

Hun er i dag varaordfører i Kristiansand, og har tidligere vært fylkessekretær for Agder KrF.

– Dette gjør at hun har stor oversikt over fylkeslaget, noen som er en stor fordel i oppgaven som fylkesleder. Charlotte har også fått en god politisk erfaring gjennom 5 år i Kristansand bystyre, sier valgkomiteens leder Raymond Bærø i en pressemelding.

Jorunn Gleditsch Lossius ble takket av etter tre år som fylkesleder. Hun ble valgt til ny nestleder i KrF under partiets ekstraordinære landsmøte tidligere i år.

Under lørdagens fylkesårsmøte ble Rune André Sørtveit Frustøl gjenvalgt som 1. nestleder. 2. nestleder Ingebjørg Berstad Torp var ikke på valg.

Herman Frantzen

Herman Frantzen

Herman Frantzen er til vanlig journalist i religionsavdelingen, hvor han ofte skriver om frikirkelige kirkesamfunn, blant annet Pinsebevegelsen, Frikirken og Misjonskirken, samt temaer som karismatikk, teologi og organisasjonsliv. Han har jobbet fem år i religionsjournalistikken, og har en bachelorgrad i teologi. Til og med september 2025 vikarierer han som journalist på politisk avdeling, hvor han vil ha et særlig blikk på de politiske sakene som opptar Kristen-Norge.

Mer fra: Nyheter